Вітання всім майбутнім читачам цього блогу.
Ідея завести цей блог появилася в мене більше року назад, але тільки тепер появилася хвилинка часу, щоб серйозно зайнятися наповненням контентом. Найближчі кілька тижнів, ще мабуть буду займатися вивченням WordPress (практично нульовий досвід), налаштуванням зовнішнього виглядку, встановленням цікавих плагінів, тощо. Але тим не менш докладу максимальну кількість зусиль, щоб кожного тижня додавати хоча б по одній статті.
Головний фокус цього блогу, як можна здогадатися з назви сайту і домена. це програмування та все що з ним пов’язано. Звичайно, часом появляється бажання поговорити про політику або інші соціальні проблеми, але я не буду піднімати ці питання в цьому блозі.
На сьогоднішній день програмування нагадує мені по складності медицину. Не існує лікаря, який може вилікувати довільну хворобу та поставити як завгодно тяжкий діагноз. В медицині є велика кількість спеціалізацій, які мають багато спільного між собою, але тим не менш хороший окуліст не замінить хорошого стоматолога чи хірурга. Аналогічно в програмуванні, хороший бекенд девелопер не зможе вирішити завдання по UI так само добре як досвідчений фронтенд девелопер.
До чого це все я? Я хотів би одразу зазначити, які технології будуть обговорюватися в цьому блозі. Перш за все я буду робити акцент на Open Source. На мою думку, найбільш корисні та універсальні речі можна зробити тільки працюючи разом з великою кількістю талановитих програмістів. Тому, як мінімум на початку, я буду торкатися наступних технологій:
- CNCF проекти, а саме Kubernetes, Prometheus, gRPC. Моя поточна робота напряму пов’язана з цими технологіями і я бачу їхній потенціал. Kubernetes на сьогоднішній день став стандартом для оркестрації контейнерів, який підтримується майже кожним хмарним провайдером.
- Linux. На жаль, не найпопулярніша операційна система (якщо ми говоримо про PC). Можна довго обговорювати, чому так сталося (не виключено, що я викладу свої думки в окремій статті), але я дійсно люблю цю операційну систему, Windows я перестав користуватися ще близько 10 років тому і практично не жалію (час від часу, ще використовую одну програму, якій немає аналогів на Linux).
- Tensorflow. Про машинне навчання та штучний інтелект говорять всі. Tensorflow та PyTorch, мабуть, два найпопулярніші фреймворки і обидвоє мають свої групи прихильників. В моєму випадку я просто не пробував ще користуватися PyTorch і не впевнений, що найближчим часом буду мати час для цього, тим більш недавно вийшла нова версія Tensorflow.
Здебільшого, я буду старатися викладати авторський унікальний контент але часом дозволю собі робити переклади дійсно хороших англомовних статтей. Також час від часу буду викладати відгуки про різні онлайн курси та книги. Ну і основне правило всі статті будуть українською мовою. Варто зрозуміти, що я не ставлю собі на меті заробити гроші на рекламі (її не буде тут взагалі), також я не переживаю за оплату хостингу та домену – це копійки, якщо взяти до уваги час, який я планую витрачати на наповнення блогу контентом. Перш за все я переслідую дві цілі:
- Збільшити кількість україномовного контенту повязаного з вище названими технологіями. Я добре розумію, що на сьогоднішній день, хороший програміст повинен знати англійську мову і тому не має великого значення якою мовою писати. Але тим не менш, знаю по собі, контент сприймається і легше засвоюється, якщо він написаний рідною мовою.
- Покращення моїх власних навичок у написанні статтей та зрозумілому і послідовному викладені своїх думок. Впевнений, що мої перші статті, будуть чимось тяжким до читання та розуміння, але надіюся, що з часом мені вдастся це виправити.
Крім цих двох цілів, я також планую використовувати цей блог, як певного роду конспект своїх знань, яким я сам буду використовувати в майбутньому.
На цьому мабуть закінчу цей вступ. Найближчим часом, постараюся перенести статтю про конфігурацію Kubernetes кластеру на Raspberry PI з мого попереднього блогу. Так що очікуйте оновлень.
Залишити відповідь